PROF DR İBRAHİMSARAÇOĞLU'NDAN BROKOLİ KÜRÜ

14 Mayıs 2008 Çarşamba BROKOLİ : İçeriğinde bulunan bol c vitamini ile en çok bilinen kanser savşçısıdır. Herkesin mutfağında mutlaka bulunması gereken brokoli ayrıca idrar yolları enfeksiyonları için de birebir. Erkeklerde görülen rpostat kanserine en doğal çare.
BROKOLİ KÜRÜ : Bitkinin hem odunsu saplarını hem de çiçekli bölümlerini kullanabilirsiniz. En az 250 gr, en fazla 500 gr brokoli 1 litre suyla agzı kapalı bir kapta 5 dakika kaynatılır. Süzülüp bir başka kaba alınan brokoli suyunun yarısı sabahları aç karnına diger yarısı da aksamları yine aç karnına içilmelidir (ılık veya soguk). Hazırlanan 1 lt su aynı gün tüketlimeli ve ertesi gün için yenisi hazırlanmalıdır.Brokoli suyu içildikten sonraki 20 dakika boyunca su hariç hiç bir sey yenilip içilmemelidir. Aynı zamanda ögle yemeklerinde de haşlanmış brokoli yenmesinin bir çok avantajları vardır. Bu uygulama 1 hafta boyunca her gün yapılmıs olacaktır. Her 7 günden (1 Hafta) sonra 3 günlük bir ara verilmelidir. Bu işleme 21 gün (3 hafta) devam edilmelidir (3 'er günlük aralar hariç)
NOT: 1 lt su için 250 gr'dan fazla kullanılan brokolinin etkisi artar fakat 500 gr'dan fazlası da gerekmez.1-2 yıllık prostat hastaları için 21 günlük brokoli kürü yeterlidir. 21 günlük brokoli kürünü tamamlayan hastalar belki 5-6 ay sonra tekrar bir rahatsızlık hissedebilirler. Böyle bir durumda sadece 10 günlük bir brokoli kürü yeterli olacaktır.Uzun bir süreden beri prostat rahatsızlıgı olan hastalar (4 yıldan fazla) için 21 günlük brokoli kürü rahatsızlıklarını geçici bir süre gidermek için yardımcı olacaktır. Bu durumdaki hastalar 45 gün brokoli kürü uygulamalıdırlar.(Yine aynı şekilde her 7 günden sonra 3 gün ara vererek)
BROKOLİ KÜRÜNÜN FAYDALARI
Sertleşme problemlerinin düzelmesi
İdrar yapma zorluklarında düzelme
Meni miktarının artması
Kısırlığın giderilmesi
Yaşam kalitesinin normallestirilmesi
Urogenital sistemden (Böbrek, prostat, mesane vs.)
patojen mikropların temizlenmesi
PSA 'nın düşürülmesine
katkıGenito-Urinary sistemdeki spazm ve kramplar için fayda
Kolesterol seviyesinin düşürülmesi
Bağırsak hareketlerinin düzenlenmesi
Kan basıncının ayarlanması
Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi
kaynak:

3 yorum:

fehmi dedi ki...

syn ibrahim saraçoğlu ben denizliden fehmi boy kısalığı hakkında sizden bilgi almak istiyorum e-mail adresime gönderirseniz sevinirim sizi seda sayanın programında izliyoruz

fehmi dedi ki...

syn ibrahim saraçoğlu ben denizliden fehmi boy kısalığı hakkında sizden bilgi almak istiyorum e-mail adresime gönderirseniz sevinirim sizi seda sayanın programında izliyoruz

bana cevap yazarmısınız

Selin dedi ki...

syn İbrahim Saraçoğlu boyun kemiğinde düzleşme için sizden bilgi istiyorum.

Bu Konuları Okudunuz mu ?